Które zioła na poprawę krążenia wybrać?

ziola na poprawe krążenia

Każdy z nas chciałby być w pełni zdrowy i cieszyć się sprawnością do późnych lat starości. Czy aby osiągnąć taki stan sprawności, trzeba inwestować krocie w lekarzy i większość wolnego czasu spędzać w aptekach? Z całą pewnością nie.

Natura, nie chemia

Jedną z najpowszechniejszych dolegliwości, która pojawia się wraz z wiekiem, jest ta ze strony układu krążenia. Nie trzeba jednak od razu panikować i udawać się do lekarza, w większości przypadków w pełni pomogą naturalne środki w postaci ziół na poprawę krążenia.

Jednym z najbardziej znanych i od lat stosowanych ziół, jest serdecznik pospolity. Od wieków znane jest jego kojące działanie, ułatwiające zasypianie oraz jego pozytywny wpływ na układ krążenia, w postaci wzmocnienia pracy serca oraz uregulowania jego rytmu. Serdecznik pospolity właściwości swe zawdzięcza zawartymi w składzie związkom terpenów, saponin, flawonoidów oraz garbników.

Jak stosować?

Serdecznik pospolity, jak wszystkie podstawowe zioła na poprawę krążenia, można stosować doustnie. Dla dodatkowych walorów smakowych z dodatkiem miodu.

Serdecznik pospolity jest podstawowych ziołem, który można stosować przy dolegliwościach krążeniowych. Jak na swoją pospolitość, daje bardzo owocne rezultaty w postaci unormowania pracy serca, oraz uspokojenia napięcia nerwowego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zioła i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *