Właściwości melisy

Ziele melisy posiada bardzo wiele właściwości leczniczych. Jest stosowane przy leczeniu różnych przypadłości. Dzięki swoich wszechstronnym zastosowaniom stała się niezwykle popularna. Wzmacnia organizm
Bardzo ważne jest to, że melisa wzmacnia organizm. Działa ona antywirusowo przeciwbakteryjnie. Hamuje więc rozwój bardzo wielu chorób. Wspiera ona układ odpornościowy człowieka, dzięki czemu osoby ją spożywające znacznie rzadziej chorują. Ważne jest również to, że regularne stosowanie melisy zmniejsza poziom cholesterolu we krwi. W ten sposób zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na miażdżycę. Tak więc jest szczególnie polecana osobom, które są podatne na takie choroby. Ponadto obniża również ciśnienie krwi przez co powinny ją również stosować osoby, które cierpią na nadciśnienie tętnicze.

Właściwości uspokajające
Naturalne ziele melisy posiada również właściwości uspokajające. To z nich jest szczególnie znana. Jest więc polecana do stosowania przez osoby, które mają problemy kontrolowaniem negatywnych emocji. Jej stosowanie pozwala się wyciszyć i stać się spokojniejszym na codzień. Jest również zalecana do stosowania w okresach nadmiernego stresu i podenerwowania. Można ją stosować regularnie, albo tylko kiedy zajdzie taka potrzeba. Jeżeli nagle występują jakiekolwiek problemy, to można się dzięki takim ziołom uspokoić i poprawić samopoczucie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *